Nie da się ukryć, że mężczyźni w dobieraniu dodatków do stylizacji są dość oszczędni. Najczęściej zatem stawiają na klasykę. Pasek męski skórzany, zegarek na nadgarstku, buty, czasem też teczka czy torebka to absolutne maksimum. Sprawdź, jak dopasować pierwszy wymieniony element garderoby!
Kiedy zakładać pasek męski skórzany?
Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy założyć skórzany pasek męski. Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby nie popełnić błędu w stylizacji, trzeba kierować się budową spodni. Jeśli są w nich szlufki, powinno się je wypełnić. Rodzaj stylizacji nie ma tu większego znaczenia, ponieważ paski męskie pasują zarówno do casualowych jeansów, spodenek, a także do bardziej oficjalnych spodni. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz. Do wyboru masz zarówno brązowe, jak i czarne odcienie. Klamry mogą być zdobione lub subtelne. Widzisz więc, że skórzany pasek męski to uzupełnienie każdej stylizacji, a także praktyczny dodatek, dzięki któremu spodnie trzymają się lepiej na sylwetce.
Skóra, dzięki swojej ponadczasowości, pasuje zarówno do koszuli, jak i T-shirtu. Na rynku znajdziesz męskie paski skórzane o gładkiej strukturze, plecione, a także automatyczne. Każde z nich nieco różnią się funkcjonalnością oraz wyglądem. Warto dopasować go pod względem użyteczności, a także wizualnego aspektu do konkretnej stylizacji. W swojej garderobie warto mieć elegancki skórzany pasek do oficjalnych ubrań, a także drugi, do luźniejszych koszulek i spodni na co dzień. Ten drugi może być dodatkowo zdobiony większą klamrą.
Skórzany pasek męski do oficjalnej stylizacji
W przypadku garniturów i spodni w kant, warto dopasować paski skórzane męskie do pozostałych elementów garderoby. Tu zdecydowanie królują nieco węższe i bardziej klasyczne fasony. Klamra zazwyczaj ma prostokątny kształt i tradycyjne zapięcie. Kolor srebrny lub złoty warto dopasować do pozostałych elementów metalowych, np. zegarka. Dzięki temu uzyskasz spójną stylizację. Czy warto postawić na automatyczne zapięcie? Jeśli ma ono dość eleganckie wykończenie to tak, jednak klasyka bardziej się tu sprawdzi.
Zwróć też uwagę na kolor, jakim powinien się wyróżniać skórzany pasek męski. Brąz i czerń to odcienie, które przez kolejne lata na pewno nie wyjdą z mody. Warto jednak zdecydować się na ten występujący w innych elementach stylizacji. Punktem odniesienia może być zegarek i buty skórzane.
W przypadku garnituru ślubnego koniecznie dopasuj pasek do koloru obuwia. Podczas uroczystości wszystkie oczy są zwrócone na parę młodą, dlatego nie warto tu popełnić stylistycznego błędu. Możesz też zwrócić uwagę na fakturę paska, gładką lub zdobioną, aby jeszcze bardziej dopasować te dwa elementy. Rozmiar najlepiej dobrać niewiele czasu przed ślubem i weselem. Wszystko po to, aby był on jak najbardziej dopasowany do aktualnej sylwetki. Aby pasek męski skórzany wyglądał atrakcyjnie i estetycznie, najlepiej, aby zapinał się na środkową dziurkę.
Rozmiar paska męskiego
Oczywiście nie możesz zapomnieć o wyborze odpowiedniej długości, aby materiał nie odstawał. To znacznie zepsuje oficjalny charakter stylizacji. Pasek powinien być mierzony na płasko za pomocą miary krawieckiej. Warto sprawdzić nie tylko jego długość ostateczną, ale także rozmiar. Najczęściej są to wartości podawane co 10 cm, czyli 90, 100, 110 itd. Aby idealnie dopasować wymiar, za pomocą miary krawieckiej lub sznurka, wymierz obwód swojej sylwetki tuż poniżej pępka. Miejsce pomiaru powinno znaleźć się dokładnie tam, gdzie kończą się spodnie. W przypadku męskich modeli nie jest to takie trudne, jednak u pań jest wiele fasonów, np. z podwyższonym stanem. Alternatywą dla zmierzenia swojego obwodu jest włożenie miarki do szlufek w spodniach. Zobacz też odległość do pierwszej i ostatniej dziurki. Zazwyczaj paski męskie skórzane mają ich nieparzystą liczbę.
Zbyt ciasny pasek może utrudniać swobodę ruchu, a także nie wyglądać za dobrze na męskiej sylwetce. Zwróć też uwagę na odpowiednią szerokość. Im większy, tym bardziej maskuje niedoskonałości, jednak nie każdy rozmiar zmieści się do szlufek.