SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Czyszczenie biżuterii – jak czyścić złoto i srebro?

Biżuteria z całą pewnością jest bardzo istotnym elementem wyglądu każdej kobiety. Aby w fantastyczny sposób mogła się ona prezentować przez wiele lat bardzo polecana jest jej odpowiednia pielęgnacja. Dlatego warto poznać różne sposoby na czyszczenie biżuterii, które sprawią, że będzie ona w bardzo dobrym stanie przez długi czas. Wśród nich można wyróżnić popularną metodę z zastosowaniem pasty do zębów czy też sody oczyszczonej.

Czyszczenie biżuterii sodą oczyszczoną

Bardzo dobrym sposobem na czyszczenie wszelkiego rodzaju biżuterii jest soda oczyszczona. Jest to substancja znana ze swoich właściwości czyszczących, dlatego nada się również idealnie do tego celu. W celu dokonania procesu czyszczenia należy włożyć biżuterię do miseczki, a następnie zasypać ją sodą oczyszczoną. Proszek powinien całkowicie zakryć biżuterię, którą chcemy wyczyścić. Następnie należy wszystko, co znajduje się w miseczce zalać wrzącą wodą. Po kilku minutach warto zamieszać wodę, aby soda dostała się do wszystkich zakamarków biżuterii, nawet tych, które są bardzo trudno dostępne. Biżuterię należy trzymać w roztworze jedynie przez około dziesięć minut, ponieważ będzie to wystarczający czas, aby ją wyczyścić.

Czyszczenie biżuterii wódką

Wszelkiego rodzaju biżuterię można również w fantastyczny sposób czyścić z wykorzystaniem wódki. Nadaje się ona doskonale zarówno do czyszczenia złotych przedmiotów, jak i tych wykonanych ze srebra. Można nią czyścić wszelkiego rodzaju obrączki, a także łańcuszki, kolczyki, spinki oraz różne inne drobne przedmioty, które są wykonane z takich materiałów jak złoto czy srebro. Wódkę należy nalać do miseczki lub kieliszka, a następnie włożyć tam przedmiot, który chcemy wyczyścić. Powinno się go zostawić w tym roztworze nawet na całą noc. Rano należy biżuterię wyjąć i wyczyścić miękką ściereczką. Z całą pewnością będzie błyszczała i bardzo dobrze się prezentowała.

Czyszczenie biżuterii pastą do zębów

Wśród bardzo popularnych sposobów na czyszczenie biżuterii można również wymienić metodę, w której wykorzystuje się pastę do zębów. Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie, które można zastosować do wielu rodzajów biżuterii. Wśród nich można wymienić przedmioty wykonane ze srebra czy złota, a nawet biżuterię wykonaną z materiałów syntetycznych. W celu wyczyszczenia należy przygotować wszystkie przedmioty. Najlepiej włożyć je do miseczki. Pastę do zębów można nałożyć na miękką ściereczkę lub szczoteczkę do zębów. Powinno się nią delikatnie pocierać zabrudzony przedmiot, aż do uzyskania pożądanych efektów. Warto wybierać pasty do zębów, które nie będą posiadały w swoim składzie żadnych mikrogranulek, ponieważ może to w niekorzystny sposób zarysować posiadaną przez nas biżuterię.

Czyszczenie biżuterii popiołem

Różnego rodzaju biżuterię z powodzeniem można także czyścić z wykorzystaniem popiołu. Metoda ta w szczególności bardzo dobrze się sprawdza do biżuterii wykonanej z takiego materiału jak srebro. Jednak w celu zastosowania tej metody należy posiadać odpowiednią ilość popiołu z kominka, który w ostatnich latach nie cieszy się szczególną popularnością i nie każdy go posiada. Jednak jeśli mamy możliwość zdobycia tej substancji to warto ją wykorzystać do wyczyszczenia posiadanej przez nas biżuterii. W tym celu należy nałożyć popiół na miękką ściereczkę i w odpowiedni sposób wyczyścić nią biżuterię. Następnie warto ją wypłukać i wypolerować. Bez wątpienia jest to bardzo dobry sposób.

Czyszczenie biżuterii sokiem z cytryny i solą

Biżuterię można również w doskonały sposób czyścić sokiem z cytryny oraz solą. Jest to bardzo znana metoda, która przynosi dość korzystne efekty. Sposób ten nadaje się w szczególności do bardzo delikatnej biżuterii, ponieważ nie powinien jej uszkodzić. Pół szklanki soku z cytryny należy połączyć z pół łyżeczki soli. Następnie powstały roztwór należy nanieść na miękką szmatkę, którą będzie można wyczyścić daną biżuterię. Warto czyścić biżuterię w bardzo delikatny sposób, aby nie porysowała się i nie uszkodziła się w trakcie tego procesu.