Każda kobieta dbająca o piękny wygląd niemalże każdego dnia sięga po różnorodne kosmetyki, które odpowiednio nałożone potrafią doskonale upiększyć twarz. Jednym z nich jest podkład, który bez wątpienia stanowi podstawę udanego makijażu. Musi on zatem zawsze być odpowiednio dobrany oraz nałożony w taki sposób, aby ukryć wszelkie niedoskonałości na skórze. Jak nakładać podkład, aby prezentować się wręcz olśniewająco?
Przygotowanie cery do nałożenia podkładu
Podkład stanowi istotny element kobiecego makijażu. Jeśli zostanie on
fachowo nałożony, to wówczas potrafi doskonale ujednolicić delikatną, kobiecą skórę oraz sprytnie ukryć pierwsze zmarszczki, zaczerwienienia i inne niedoskonałości.
Warto zawsze pamiętać o tym, aby przed nałożeniem podkładu najpierw odpowiednio przygotować do tego skórę. Pierwszym, niezwykle istotnym krokiem jest dokładne umycie twarzy. Warto także wykonać peeling, bowiem wówczas powierzchnia skóry jest idealnie gładka.
Kolejnym ważnym zabiegiem jest nałożenie na twarz wybranego kremu nawilżającego. Wykonanie tej czynności pozwala na uzyskanie odpowiedniego poślizgu, co w znacznym stopniu ułatwia precyzyjną aplikację wybranego podkładu do twarzy. Z kolei jeśli zostałby on nałożony na suchą oraz chropowatą skórę, to wówczas jeszcze bardziej można podkreślić jej nieestetyczne przesuszenie. Ponadto na suchej skórze oraz w miejscach w których jest ona zrogowaciała podkład rozkłada się nierównomiernie i wówczas bardzo często powstają ciemne, niezbyt dobrze wyglądające plamy.
Kobiety, które posiadają tłustą, łojotokową skórę powinny przed nałożeniem podkładu dokładnie oczyścić twarz odpowiednio dobranym do cery żelem lub tonikiem kosmetycznym. W takiej sytuacji nie jest już konieczne użycie kremu nawilżającego.
Akcesoria idealne do nakładania podkładu
Dziś na rynku nie brakuje sprawdzonych akcesoriów kosmetycznych idealnie nadających się do nakładania na twarz podkładu. Jego aplikację można bez problemu wykonać nie tylko z pomocą opuszek swych palców, lecz także z pomocą specjalnej gąbeczki czy też płaskiego, średniej grubości pędzla do makijażu, najlepiej wykonanego z naturalnego włosia.
Jeśli chodzi o gąbki to podkład można nakładać na skórę na sucho oraz na mokro. Zazwyczaj bywa tak, że z pomocą lekko wilgotnej gąbeczki kobiety decydują się na nakładanie podkładów w sztyfcie, lub wtedy, gdy pragną osiągnąć na swej twarzy bardziej delikatny efekt końcowy.
Natomiast podkład w postaci tradycyjnego fluidu najlepiej nakłada się na skórę z pomocą suchej gąbki. A jeśli chcemy uzyskać bardzo delikatne krycie cery, to wówczas warto ją lekko namoczyć.
O istocie krycia decyduje w dużym stopniu również to, w jaki sposób manipulujemy gąbką nakładając wybrany podkład. Warto zawsze pamiętać o tym, że jeśli będziemy wykonywać bardziej posuwiste ruchy, to wówczas zdecydowanie uzyskamy efekt bardziej transparentny. Z kolei w sytuacji, gdy gąbkę z nałożonym na nią podkładem będziemy delikatnie wklepywać w twarz, uciskając ją przy tym milimetr przy milimetrze, to wówczas uzyskamy efekt bardziej kryjący.
W doskonały sposób można także nałożyć podkład na przy pomocy końcówek palców. Ich ciepło sprawia bowiem, że wybrany fluid doskonale oraz równomiernie rozprowadza się po twarzy.
W miejscach w których występują na skórze zaczerwienienia oraz nieestetyczne wypryski należy zawsze wykonywać ruchy wklepujące, bowiem wówczas można uzyskać w pełni zadowalający efekt końcowy.
Warto zawsze pamiętać o tym, aby nakładanie podkładu rozpocząć od
czoła, a następnie kierować się w kierunku dołu twarzy. Czynność tę należy zawsze wykonywać od środka twarzy ku zewnątrz.
Szczególną uwagę należy zawsze zwrócić nakładając kosmetyk w okolicy włosów, przy nozdrzach oraz kącikach oczu i ust. W tych szczególnych miejscach trzeba zawsze go bardzo dobrze rozetrzeć.
Każdy nałożony na twarz podkład powinien zawsze zostać dostatecznie utrwalony sypkim pudrem, bowiem wówczas nie zmieni on koloru. Ponadto sypki puder doskonale matuje skórę i pozwala na estetyczną aplikację pozostałych kosmetyków kolorowych.